OM w Iranie: 29.02-11.03.20

Joga w Iranie wyjazdy

OM w Iranie: 29.02-11.03.20

Iran to jeden z najbardziej kontrowersyjnych państw świata, który zwykle poprzez uproszczone wiadomości telewizyjne utożsamia się z pełną żarliwości religijnością oraz fanatyzmem. Niewielu kojarzy Iran jako kraj wspaniałych zabytków, wielkich przestrzeni, gór, morza, gdzie tego samego dnia, rano można szusować na nartach na wysokości 3500 m n.p.m., a wieczorem rozkoszować się słońcem, pływając w wodach Zatoki Perskiej.
Autorzy najpopularniejszych przewodników dla podróżników wprowadzają czytelników do tego kraju słowami: „witaj w miejscu, który najprawdopodobniej jest najbardziej przyjaznym krajem na świecie (Lonely Planet)”. Sami Irańczycy uważają, że żaden inny naród nie jest tak gościnny, jak oni i zwykle każdy turysta doświadcza tej cechy w ciągu kilku pierwszych godzin swojej irańskiej wyprawy.

Zapraszam do przeżycia niezwykłej przygody oraz skonfrontowania własnego doświadczenia ze stereotypami na temat tego wyjątkowego państwa!

W PROGRAMIE:

ZATOKA PERSKA (WYSPA QESZM) – SZIRAZ – PERSEPOLIS – NAQSZE ROSTAM – GÓRY ZAGROS – ISFAHAN – TEHERAN

WYSPA QESZM – największa, trochę „leniwa”, rzadko odwiedzana przez turystów wyspa Zatoki Perskiej z pięknymi górami, unikalną architekturą oraz wyjątkowym Geoparkiem, wpisanym na listę UNESCO w 2005 roku. Natura wykuła tutaj kosmiczne kaniony, pokręcone formy skalne oraz najdłuższy na świecie system jaskiń solnych (w programie dodatkowo pływanie łodzią w okolicy malowniczej wioski Laft).

SZIRAZ – miasto poezji, bujnych ogrodów i wina:), leżące u stóp gór Zagros, w których większość plemion nadal prowadzi koczowniczy tryb życia. Stolica prowincji Fars, gdzie podziwiać można najwspanialsze zabytki z czasów starożytnej Persji (Persepolis, Naqsze Rostam).

ISFAHAN – słynna stolica Iranu z czasów potężnej dynastii Safawidów, jedna z największych metropolii świata w XVII wieku, którą zachwycali się europejscy kupcy i dyplomaci, także z Polski. Miasto pełne zapierających dech zabytków, z tętniącym życiem krytym bazarem i piękną dzielnicą ormiańską.

TEHERAN – potężna, chaotyczna i zarazem fascynująca metropolia, licząca niemal 18 mln mieszkańców. Dowód na różnorodność i wewnętrzne sprzeczności targające irańskim społeczeństwem. Malownicze, konserwatywne, zatłoczone południe stolicy oraz północna, nowoczesna, nieco kosmopolityczna część miasta – tworzą fascynującą mieszankę kulturową.

UWAGA WAŻNE: w zależności od dnia, pory roku, przelotów wewnętrznych, zainteresowań grupy w programie możliwy koncert, spotkanie z irańskimi artystami, teatr lub coś, na co wspólnie zdecydujemy się w trakcie podróży 🙂

Ostatnie Aktualności i Wydarzenia