Renata “trafiła” na iranistykę w 1991 roku, Karolina 6 lat później. Obie zakochały się w szeroko rozumianej kulturze irańskiej od pierwszego wejrzenia. W 1998 roku Renata rozpoczęła pracę naukową w Instytucie Filologii Orientalnej Uniwersytetu Jagiellońskiego, a Karolina została jej studentką. Przyjaźń zrodziła się szybko, a wraz z nią wspólne stypendia, wyjazdy, projekty oraz imprezy iranistyczne.
I tak jest do teraz. Od ponad 20 lat Karolina regularnie podróżuje, pracuje i pomieszkuje w Iranie, a Renata uczy studentów iranistyki. Kiedy Renata kontemplowała poezję mistyczną Moulany i gazale miłosne Hafiza, Karolina angażowała się w liczne akcje filantropijne i projekty artystyczne. Organizowała wystawy współczesnej sztuki irańskiej, pomagała w akcjach humanitarnych na terenie Iranu i Afganistanu, uczestniczyła w projektach filmowych i biznesowych, i….tak jeszcze sporo by można wymieniać:).
Jednak najbardziej lubią pracować wspólnie, kiedy czują, że się dopełniają. Razem przeprowadziły niejedno szkolenie z zakresu języka perskiego, dari oraz paszto, współtworzyły imprezy, warsztaty i festiwale popularyzujące wiedzę na temat Iranu i Azji Centralnej, tłumaczyły teksty z zakresu różnych dziedzin.