Joga grafik

JOGA - LEKCJE INDYWIDUALNE

Joga w Krakowie

Zapraszam na lekcje indywidualne jogi na sali lub online.

Dlaczego indywidualnie?
Każdy z nas ma wyjątkowe ciało, niepowtarzalny oddech oraz indywidualną potrzebę relaksu.
Łącząc te trzy elementy, pogłębiasz praktykę, zwiększasz świadomość ciała, uspokajasz umysł, doskonalisz umiejętności na swój, niepowtarzalny sposób.

Od czego zaczniemy?
Zaczniemy od krótkiej rozmowy i określenia potrzeb. Kolejny krok to praktyka i obserwacja tego, czego Twoje ciało potrzebuje w tym momencie, z czym ma problem, z czym sobie radzi i co chce rozwijać. Idziesz za tym tyle, na ile pozwala ciało. Nauczyciel jest Twoim towarzyszem, udziela wskazówek, pomaga wejść w pozycję, pokazuje ścieżki rozwoju. Taka praktyka ma sens. Jeżeli czujesz, że i dla Ciebie tak jest, zapraszam, spotkajmy się na indywidualnej sesji jogi.
Zapraszam!

Zapraszam do kontaktu:

Bezpośredni kontakt 

Karolina Zięba
email: karcia77@wp.pl
tel: 600 037 060

Prowadzę zajęcia indywidualnie i w grupach w Szkole jogi klasycznej Sattva:

Joga indywidualnie w Ziębówce

Zapraszam na moje ulubione, indywidualne zajęcia do Ziębówki. Zapewniam wzmocnienie, regenerację, relaks i śmiech:).

Jak wygląda sesja indywidualna?
Spotykamy się w przytulnej przestrzeni Ziębówki. Po krótkiej rozmowie i wprowadzeniu dopasowujemy praktykę do Twoich konkretnych potrzeb. Stopniowo uczysz się świadomej pracy z Twoim własnym ciałem, oddechem i umysłem.
Wspólnie szukamy balansu tak, byś na koniec tej pracy, poczuł się po prostu dobrze!
W trakcie zajęć dzielę się też wiedzą z zakresu różnych technik wzmacniających, regenerujących i rozluźniających. Uczę przede wszystkim, jak wykorzystywać jogiczne dobrodziejstwa na co dzień, również poza “Ziębówkową” matą.

O mnie i zajęciach indywidualnych:
W jodze zakochałam się ponad 14 lat temu i tak już pewnie zostanie:).
Uczę w nurcie nastawionym na zindywidualizowaną i równoważącą praktykę. Najważniejsze jest dla mnie, by każdy ćwiczył dla siebie, w swoim rytmie, w zgodzie ze swoim ciałem i stanem ducha.
Od czasu mojej wizyty na Bali prowadzę głównie zajęcia indywidualne lub w małych grupach, bo jestem przekonana, że taka praktyka jest najbardziej przydatna i ma największy sens. Uwielbiam dzielić się wiedzą o tym, jak świadomie polepszać swój fizyczny i psychiczny dobrostan:) oraz obserwować, jak zmienia się świadomość ciała moich uczniów i patrzeć, gdy na końcu zajęć przychodzi siła, radość i śmiech.
Zapraszam serdecznie!

Zapraszam do kontaktu:

Bezpośredni kontakt

Karolina Zięba
email: karcia77@wp.pl
tel: 600 037 060

Karolina Zięba

Nazywam się Karolina Zięba i jak się domyślacie, jestem instruktorką jogi. Uczę w nurcie nastawionym na zindywidualizowaną i równoważącą praktykę. Najważniejsze jest dla mnie, by każdy ćwiczył dla siebie, w swoim rytmie, w zgodzie ze swoim ciałem i stanem ducha.

Jogę praktykuję od ponad 13 lat. Uczyłam się w Polsce, Czechach, Nepalu, Indiach i Iranie. W 2017 roku wywiało mnie na Bali, gdzie ukończyłam m.in. mój wymarzony kurs nauczycielski Svastha Yoga of Krischnamacharya Teacher Training Program (Yoga Alliance RYS 200) pod kierunkiem dr. Ganesha Mohana.

W mojej jogicznej pracy stawiam na zachowanie balansu (sattvy) w ciele i umyśle. Dlatego komponuję każde zajęcia tak, by zawsze miały w sobie zarówno elementy odpowiedniego wzmocnienia, rozciągnięcia, jak i odprężenia i relaksu. Kluczowym spoiwem łączącym wszystkie te elementy jest dla mnie poprawny oddech. Uczę go więc od pierwszej sesji. To poprzez poprawny oddech sami możemy redukować nasz stres, wzmacniać i relaksować się, a nasza praktyka nigdy nie staje się rutyną lub serią nudnych, powtarzalnych ćwiczeń. Stopniowo, z każdym świadomym i przyjemnym wdechem i wydechem, nasz ruch robi się również komfortowy, w naturalny sposób budzi się nasza uważność na to, co w ciele i w głowie.

Z wykształcenia i z pasji jestem orientalistką – iranistką, sercem zawsze w Tatrach. Dlatego moje jogiczne wyprawy najczęściej organizuję w góry, gdzie się wychowałam lub do Iranu, w którym pomieszkuję i pracuję od ponad 24 lat. Oprócz jogi, to właśnie Tatry i Iran mogę pokazać najlepiej, z innej strony, z miłością i radością. Zapraszam!

Moja jogiczna ścieżka:

2008: mieszkając jakiś czas w Czechach, zestresowana i pospinana trafiam w Pradze do Yoga Prague Studio. Leżąc na macie, słyszę hinduski akcent i czeskie słowo. To dr Aruna Singhvi, zrezygnowana o moim ciele: „Ježíš Maria!“. Zaczynam praktykę i wiem, że chcę kontynuować ☺. Z Aruną ćwiczę regularnie przez 2 lata, napięcia puszczają, a ja wiem, że w przyszłości chcę uczyć jogi☺

2010: wyjeżdżam na dłużej do Nepalu i Indii. Oprócz trekkingów w Himalajach, „zaliczam” różne nurty i szkoły jogi, w sumie 20 miejsc. W nepalskiej Pokharze, gdzie zatrzymuję się 3 miesiące praktykuję 2 razy dziennie. Od Rishiego dowiaduję się, że wykonanie trudnych asan to nic skomplikowanego, a tylko: „it’s just the technique”☺

2011: wracam do Krakowa i trafiam do Szkoły Jogi Sivanandy. Tu regularnie do 2014 roku uczę się pod kierunkiem cudownych Joginek: Ani Piotrowskiej, Jasi Lorek i Basi Rząsy.

2014: poznaję Beatę Kuźnik. Zaczynamy wspólną praktykę, a ja odbywam mój pierwszy instruktorski kurs w jej “Pracowni jogi w Tenczynku”. Jeszcze się waham. Nie wiem, czy rozpocząć nauczanie, gdy w końcu dostaję od Beaty wiadomość: „masz ustalone zajęcia w Ogrodach Forum na środy o 19:00, zaczynasz 2 lipca”. No i zaczyna się….. Na moje pierwsze zajęcia Beata przynosi kwiaty, jest przy mnie cały czas, wspiera! Dziękuję, to była najlepsza nauka!

Zaczynamy z Beatą szukać miejsca na szkołę. Po paru miesiącach sprzątamy, czyścimy i urządzamy strych przy ulicy Smoleńsk 22/22. Tak powstaje „Sattva – szkoła jogi klasycznej”, w której nadal się uczę i uczę do dziś.

W tym samym roku rozpoczynam również praktykę pod kierunkiem Agnieszki i Maćka Wielobobów. Uczestniczę w prowadzonych przez nich warsztatach. Zaczynam przykładać więcej uwagi do synchronizacji ruchu z oddechem. W Pracowni Maćka i Agnieszki zapoznaję się z metodą Vinyasa Krama. Od Maćka po raz pierwszy słyszę o A. G. Mohanie, uczniu Krishnamacharyi.

2017: wyruszam na Bali i kończę wymarzony kurs instruktorski: Svastha Yoga of Krischnamacharya Teacher Training Program (Yoga Alliance RYS 200) pod kierunkiem dr. Ganesha Mohana. Dzięki Ganeshowi doznaję „jogicznego szoku”: liczy się prostota, stabilność, komfort.

Pod koniec tego samego roku jeszcze raz ląduję na Bali. Tym razem zaliczam: Yogic Mindfulness u A. G. Mohana i Indry Mohan.

2018 – 2022: Prowadzę regularne zajęcia w Sattvie – szkole jogi klasycznej w Krakowie, a także w Ziębówce, tuż u podnóża Tatr. Najbardziej lubię dzielić się moją jogiczną pasją od początku oraz indywidualnie.

Ciągle się uczę. W planie: Yoga Therapy Training u Mohanów ☺.

I…, po prostu, lubię pracować z ludźmi i dzielić się tym, co potrafię:)

W mojej jogicznej pracy stawiam na zachowanie balansu (sattvy) w ciele i umyśle. Dlatego komponuję każde zajęcia tak, by zawsze miały w sobie zarówno elementy odpowiedniego wzmocnienia, rociągnięcia, jak i odprężenia i relaksu. Kluczowym spoiwem łączącym wszystkie te elementy jest dla mnie poprawny oddech. Uczę go więc od pierwszej sesji. To poprzez poprawny oddech sami możemy redukować nasz stres, wzmacniać i relaksować się, a nasza praktyka nigdy nie staje się rutyną lub serią nudnych, powtarzalnych ćwiczeń. Stopniowo, z każdym świadomym i przyjemnym wdechem i wydechem, nasz ruch robi się również komfortowy, w naturalny sposób budzi się nasza uważność na to, co w ciele i w głowie.
Karolina o swojej pracy