Joga i wyjazdy

Joga i wyjazdy

OM w Iranie

joga - przyroda - sztuka - jedzenie - radość

Z wielką radością zapraszam Cię na kolejny wyjątkowy wyjazd z jogą do wyjąt­kowego Iranu. Zarezerwuj dla siebie tylko 11 dni – popraktykujemy wspólnie tyle, na ile będziesz miał ochotę, popływamy w lasach mangrowych słonecznej Zatoki Perskiej, pokażę Ci góry oraz najważniejsze zabytki starożytnej Persji.

Zobaczysz także Isfahan – perłę architektury muzułmańskiej, a na koniec w teherańskiej ka­wiarni doświadczysz współczesnego Iranu.

Ja przy kawie, herbacie, czy fajce wod­nej opowiem Ci o przybywających do Iranu poselstwach polskich, „kolibie”, czy „papuciu” – słowach absolutnie perskich w naszym języku, o wspólnych świętach i przede wszystkim o tym, że więcej nas Polaków z Irańczykami łączy niż dzieli.

Nazywam się Karolina Zięba i jak się domyślacie, jestem instruktorką jogi. Uczę w nurcie nastawionym na zindywidualizowaną i równoważącą praktykę. Najważniejsze jest dla mnie, by każdy ćwiczył dla siebie, w swoim rytmie, w zgodzie ze swoim ciałem i stanem ducha.

Uczyłam się w Polsce, Czechach, Nepalu, Indiach i Iranie. W 2017 roku wywiało mnie na Bali, gdzie ukończyłam m.in. mój wymarzony kurs nauczyciel­ski Svastha Yoga of Krischnamacharya Teacher Training Program (Yoga Alliance RYS 200) pod kierunkiem dr. Ganesha Mohana. Tutaj dowiesz się wiecej o mnie i mojej praktyce. 

Z wykształcenia, z pasji i z serca jestem orientalistką – iranistką.

Od ponad 20 lat nieprzerwanie podróżuję, pracuję i pomieszkuję w Iranie. Iran to mój drugi dom. Iranistyczna wiedza i bogate doświadczenia zawodowe w tym kraju pozwoliły mi skom­ponować autorski program, w trakcie którego poznacie różnorodne, zawsze przyjazne oblicza Iranu. Zaczynamy naszą podróż od rybackiej wioski, nocując tradycyjnie na podłodze w ro­dzinnym domu Hosseina, kończymy naszą wyprawę w wysublimowanym artystycznie boutique hotelu, zaprojektowanym przez znaną teherańską projektantkę wnętrz. Śpimy, jemy i prakty­kujemy jogę w specjalnie wyselekcjonowanych przeze mnie miejscach, do których nie zapro­wadziłaby Was żadna agencja turystyczna. Poznajemy Irańczyków prywatnie, przemyślanie podróżujemy i uczymy się tego kraju od czasów starożytności do współczesności. Dotykamy tego, co stare i nowe. Jeżeli pojawia się przestrzeń, uczestniczymy w wernisażu, idziemy na koncert lub do teatru. Po prostu, poznajemy Iran od środka i dlatego pojedź tam ze mną!

W programie:

ZATOKA PERSKA (WYSPA QESZM) - SZIRAZ PERSEPOLIS - NAQSZE ROSTAM - ISFAHAN - TEHERAN

Iran to jeden z najbardziej kontrowersyjnych państw świata, które zwykle poprzez uproszczone wiadomości telewizyjne utożsamia się z pełną żarliwości religijnością oraz fanatyzmem. Niewielu kojarzy Iran jako kraj wspaniałych zabytków, wielkich przestrzeni, gór, morza, gdzie tego samego dnia, rano można szusować na nartach na wysokości 3500 m n.p.m., a wieczorem rozkoszować się słońcem, pływając w wodach Zatoki Perskiej.
Autorzy najpopularniejszych przewodników dla podróżników wprowadzają czytel­ników do tego kraju słowami: „witaj w miejscu, który najprawdopodobniej jest naj­bardziej przyjaznym krajem na świecie (Lonely Planet)”. Sami Irańczycy uważają, że żaden inny naród nie jest tak gościnny, jak oni i zwykle każdy turysta doświadcza tej cechy w ciągu kilku pierwszych godzin swojej irańskiej wyprawy.
Zapraszam do przeżycia niezwykłej przygody oraz skonfrontowania własnego doś­wiadczenia ze stereotypami na temat tego wyjątkowego państwa!

WYSPA QESZM

Największa, trochę „leniwa”, rzadko od­wiedzana przez turystów wyspa Zatoki Perskiej z pięknymi górami, unikalną ar­chitekturą oraz wyjątkowym Geoparkiem, wpisanym na listę UNESCO w 2005 roku. Natura wykuła tutaj kosmiczne ka­niony, pokręcone formy skalne oraz naj­dłuższy na świecie system jaskiń solnych (w programie dodatkowo pływanie łodzią w okolicy malowniczej wioski Laft).

SZIRAZ

Miasto poezji, bujnych ogrodów i wina, leżące u stóp gór Zagros, w których więk­szość plemion nadal prowadzi koczowni­czy tryb życia. Stolica prowincji Fars, gdzie podziwiać można najwspanialsze zabyt­ki z czasów starożytnej Persji (Persepolis, Naqsze Rostam).

ISFAHAN

Słynna stolica Iranu z czasów potężnej dynastii Safawidów, jedna z największych metropolii świata w XVII wieku, którą zach­wycali się europejscy kupcy i dyplomaci, także z Polski. Miasto pełne zapierających dech zabytków, z tętniącym życiem krytym bazarem i piękną dzielnicą ormiańską.

TEHERAN

Potężna, chaotyczna i zarazem fascynu­jąca metropolia, licząca niemal 18 mln mie­szkańców. Dowód na różnorodność i wewnętrzne sprzeczności targające irań­skim społeczeństwem. Malownicze, kon­serwatywne, zatłoczone południe stolicy oraz północna, nowoczesna, nieco kosmopolityczna część miasta – tworzą fascy­nującą mieszankę kulturową.

Aktualne wyjazdy

OM w Iranie: 8.11-19.11.22

Zarezerwuj dla siebie 12 dni – popraktykujemy jogę, popływamy w lasach mangrowych słonecznej Zatoki Perskiej, pokażę Ci góry oraz najważniejsze zabytki starożytnej Persji…

OM w Iranie: 29.02-11.03.20

Iran to jeden z najbardziej kontrowersyjnych państw świata, który zwykle poprzez uproszczone wiadomości telewizyjne utożsamia się z pełną…

Jogiczna wyprawa do Iranu: 01.11.2019 – 10.11.2019

OM w Iranie joga, przyroda, sztuka, jedzenie, radość!

OM w Tatrach

Joga w dolinie chochołowskiej

Zapraszam Was do doliny Chochołowskiej. Będzie wspólna praktyka (każdy w swoim rytmie, na miarę swoich możliwości!), góry, pyszne i zdrowe jedzenie, dużo śmiechu i wspólne bycie tu i teraz!

Bez względu na to, czy w Tatrach zastaniemy słońce, śnieg, czy deszcz, my na pewno wzmocnimy, zregenerujemy i zrelaksujemy nasze ciała i umysły.

Nazywam się Karolina Zięba i jak się domyślacie, jestem instruktorką jogi. Uczę w nurcie nastawionym na zindywidualizowaną i równoważącą praktykę. Tutaj dowiesz się wiecej o mnie i mojej praktyce. Najważniejsze jest dla mnie, by każdy ćwiczył dla siebie, w swoim rytmie, w zgodzie ze swoim ciałem i stanem ducha.

Prowadzę zajęcia w małych grupach, bo wierzę, że taka praktyka jest najbardziej przydatna.

Z wykształcenia i z pasji jestem orientalistką – iranistką, sercem zawsze w Tatrach.

 
 

Ostatnie wyjazdy

Weekend z jogą w dolinie Chochołowskiej: 23.10-25.10.2020

Jak zwykle na jesień zapraszam Was do doliny Chochołowskiej. Będzie wspólna praktyka (każdy w swoim rytmie, na miarę…

Weekend z Jogą i Szyciem w Ziębówce: 29-31.05

Slow Fashion Cafe oraz Karolina Zieba zapraszają na wyjątkowy wiosenny wyjazd z szyciem i jogą do doliny Chochołowskiej…

Joga&Szycie w Ziębówce: 11-13.10.19

Slow Fashion Cafe oraz Karolina Zieba zapraszają na wyjątkowy jesienny wyjazd z szyciem i jogą do doliny Chochołowskiej (od 11.10.2019 do 13.10.2019 …

W mojej jogicznej pracy stawiam na zachowanie balansu (sattvy) w ciele i umyśle. Dlatego komponuję każde zajęcia tak, by zawsze miały w sobie zarówno elementy odpowiedniego wzmocnienia, rociągnięcia, jak i odprężenia i relaksu. Kluczowym spoiwem łączącym wszystkie te elementy jest dla mnie poprawny oddech. Uczę go więc od pierwszej sesji. To poprzez poprawny oddech sami możemy redukować nasz stres, wzmacniać i relaksować się, a nasza praktyka nigdy nie staje się rutyną lub serią nudnych, powtarzalnych ćwiczeń. Stopniowo, z każdym świadomym i przyjemnym wdechem i wydechem, nasz ruch robi się również komfortowy, w naturalny sposób budzi się nasza uważność na to, co w ciele i w głowie.
Karolina o swojej pracy