O Nas

W 2002 roku z miłości do piękna ręcznie tkanych kilimów, kobierców i haftowanych tkanin Wschodu powstała Galeria Persja. Od tego czasu, z pasją i orientalistyczną wiedzą, buszując po bazarach, galeriach i kanciapach zaprzyjaźnionych kupców Azji Centralnej, starannie wybieramy dla Was rękodzieło i przedmioty niepowtarzalne oraz ponadczasowe.

Bez względu na modę i panujące trendy, nasze dywany, kilimy, kolorowe „suzani” i inne deco gadżety pasują do każdego wnętrza i stylu. Wykonała je „ręka”, zabarwił naturalny owoc granatu, a utkany czy wyhaftowany wzór nie jest bez znaczenia. Ma przynosić jego posiadaczowi siłę, radość i szczęście.

W 2003 roku po raz pierwszy pokazali nas w „Elle Decoration”. Od tamtej pory nasze przedmioty i kompozycje „występują” na łamach wielu czasopism, m.in. „Elle”, „Dom z Pomysłem”, „Weranda”, „Zwierciadło”, „Dom & Wnętrze”, „Wysokie Obcasy”.

Persja to nie tylko sklep.

Aranżujemy, a także organizujemy festiwale, imprezy, wystawy i warsztaty dotyczące szeroko rozumianej kultury irańskiej (www.persja.pl, nasz bazar kulturalny). Przetłumaczymy dla Was każdy tekst perski/dari, zabierzemy w niezapomnianą podróż do Iranu, a jeżeli będziecie chcieli zatrzymać się w Iranie na dłużej, doradzimy, jak założyć tutaj biznes lub co zrobić, by Wasz projekt w Iranie się powiódł. Nasze doświadczenie zawodowe w Iranie jest naprawdę spore i obejmuje wiele dziedzin:) (doradzamy i szkolimy)

Od czerwca 2019 roku Galeria Persja mieści się w Ziębówce u wylotu do doliny Chochołowskiej.

Dlaczego w Ziębówce? Bo Persja i Ziębówka uwielbiają łączyć style i to, co piękne. Bo tkaniny orientalne od dawna stanowiły część wystroju polskich wnętrz, również stylu zakopiańskiego (Muzeum Stylu Zakopiańskiego „Willa Koliba”, „Willa pod jedlami”), a wspólne wzory i słownictwo pokazują, że więcej nas z ludami Azji łączy niż dzieli.

Zapraszamy z radością!

Co Robimy

Galeria Persja online

Zobacz ręcznie tkane kilimy, dywany, kobierce i haftowane tkaniny Wschodu oraz biżuterię i deco gadżety... więcej

Galeria Persja w Ziębówce

Galeria Persja w Ziębówce
u wylotu do doliny Chochołowskiej
Witów 304 a, 34-512 Witów

Galeria Persja na Facebooku

Strona Galerii Persja na facebooku, najnowsze informacje, nowe kolekcje galerii, dołącz i dowiedz się teraz... zapraszamy

Doradzamy i szkolimy

W Iranie możemy zorganizować wszystko! Tłumaczymy i szkolimy z języka perskiego lub dari, pomagamy w organizacji projektów ... więcej

Joga i wyjazdy

Prowadzę lekcje indywidualne jogi na sali lub online. Organizuję wyjazdy z jogą do Iranu oraz wspólne praktyki jogi w dolinie Chochołowskiej... więcej

Joga i wyjazdy na Facebooku

Karolina Zięba - joga i wyjazdy. Dołącz do naszej strony na facebooku. OM w Krakowie, OM w Tatrach, OM w świecie:) ... zapraszamy

Kopuły wyłożone ceramicznymi płytkami w kolorze błękitnoturkusowym, arkady zdobione arabeskami i motywami roślinnymi, miniatury ukazujące zakochanych wypoczywających w cieniu drzew, czy najwspanialsze, lśniące kobierce rozwijane przed powitaniem każdego gościa - cały ten świat pełen barw i przepychu wyrafinowania i zarazem uduchowienia od wieków cechuje Persję, kraj magiczny, kiedyś daleko wykraczający poza granice współczesnego Iranu.
H. Stierlin, Skarby Orientu, Warszawa 2002