Nowy kurs jogi dla początkujących w Ziębówce

Nowy kurs jogi dla początkujących w Ziębówce

Od 10 września zapraszam do Ziębówki początkujących joginów i wszystkich tych, którzy w miłej atmosferze chcą popracować ze swoim ciałem i oddechem. Spotykamy się w każdy poniedziałek w Ziębówce, a kiedy pogoda pozwoli wychodzimy ćwiczyć na pole:). Będziemy pracować w wyjątkowej metodzie Svastha jogi, która dąży do wypracowania w każdym z nas umiejętności zachowania balansu w ciele i umyśle nie tylko wtedy, gdy stoimy na macie, ale przede wszystkim wtedy, gdy schodzimy z niej i wracamy do codziennych zajęć.
W czasie każdej sesji, starając się zintegrować nasz ruch z oddechem, wzmocnimy nasze ciało, troszkę je rozciągniemy i zrelaksujemy. Pokażę Wam także regenerujące techniki oddechowe i medytacyjne.

O NASZYCH SESJACH:

1. Spotykamy się regularnie w poniedziałki na 1,5 h o godzinie 17:00 (Uwaga: pierwsza praktyka odbędzie się we wtorek, 10.09.2019).
2. Realizujemy przemyślany program – od podstaw, krok po kroku, uczymy się swojego ciała, poznajemy swoje indywidualne możliwości, spotykamy się w kameralnej grupie.
3. Poziom zajęć jest dostosowywany do możliwości uczniów i modyfikowany zgodnie z ich potrzebami.
4. Po 6 spotkaniach masz solidne podstawy – możesz praktykować na własną rękę, a może wspólnie umówimy się na kontynuację zajęć w Ziębówce?
5. Na macie jest miejsce na ciszę i skupienie, a także na śmiech i rozluźnienie.

W PROGRAMIE:

1. PODSTAWOWE ASANY – nauka pozycji jogi oraz ich wariantów
2. WPROWADZENIE DO PRANAJAMY – nauka poprawnego oddychania oraz podstawowych technik oddechowych.
3. TECHNIKI PRACY Z KONCENTRACJĄ – proste techniki na poprawę koncentracji oraz kilka ćwiczeń z podstaw mindfulness.
4. PRACA Z BANDHAMI – uczymy bandh, wyjaśniamy, jak ich używać i uważnie stosować w asanach i czasem w życiu.
5. CZĘŚĆ TEORETYCZNA – teoria jogi w pigułce, nie za dużo nie za mało. Zadamy pytania, na które będziemy szukali wspólnie odpowiedzi.
Na koniec zajęć zapraszam na łyk gorącej herbaty z kardamonem, ciasteczko i wspólne bycie tu i teraz.

Dla kogo?
Kurs przeznaczony dla osób początkujących oraz dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją dotychczasową praktykę, lubią ruch, pracę z ciałem, wspinają się, chodzą po górach.

Ostatnie Aktualności i Wydarzenia