Z wielką radością zapraszam Cię na kolejny wyjątkowy wyjazd z jogą do wyjątkowego Iranu. Zarezerwuj dla siebie tylko 11 dni – popraktykujemy wspólnie tyle, na ile będziesz miał ochotę, popływamy w lasach mangrowych słonecznej Zatoki Perskiej, pokażę Ci góry oraz najważniejsze zabytki starożytnej Persji.
Zobaczysz także Isfahan – perłę architektury muzułmańskiej, a na koniec w teherańskiej kawiarni doświadczysz współczesnego Iranu.
Ja przy kawie, herbacie, czy fajce wodnej opowiem Ci o przybywających do Iranu poselstwach polskich, „kolibie”, czy „papuciu” – słowach absolutnie perskich w naszym języku, o wspólnych świętach i przede wszystkim o tym, że więcej nas Polaków z Irańczykami łączy niż dzieli.
Nazywam się Karolina Zięba i jak się domyślacie, jestem instruktorką jogi. Uczę w nurcie nastawionym na zindywidualizowaną i równoważącą praktykę. Najważniejsze jest dla mnie, by każdy ćwiczył dla siebie, w swoim rytmie, w zgodzie ze swoim ciałem i stanem ducha.
Uczyłam się w Polsce, Czechach, Nepalu, Indiach i Iranie. W 2017 roku wywiało mnie na Bali, gdzie ukończyłam m.in. mój wymarzony kurs nauczycielski Svastha Yoga of Krischnamacharya Teacher Training Program (Yoga Alliance RYS 200) pod kierunkiem dr. Ganesha Mohana. Tutaj dowiesz się wiecej o mnie i mojej praktyce.
Z wykształcenia, z pasji i z serca jestem orientalistką – iranistką.
Od ponad 20 lat nieprzerwanie podróżuję, pracuję i pomieszkuję w Iranie. Iran to mój drugi dom. Iranistyczna wiedza i bogate doświadczenia zawodowe w tym kraju pozwoliły mi skomponować autorski program, w trakcie którego poznacie różnorodne, zawsze przyjazne oblicza Iranu. Zaczynamy naszą podróż od rybackiej wioski, nocując tradycyjnie na podłodze w rodzinnym domu Hosseina, kończymy naszą wyprawę w wysublimowanym artystycznie boutique hotelu, zaprojektowanym przez znaną teherańską projektantkę wnętrz. Śpimy, jemy i praktykujemy jogę w specjalnie wyselekcjonowanych przeze mnie miejscach, do których nie zaprowadziłaby Was żadna agencja turystyczna. Poznajemy Irańczyków prywatnie, przemyślanie podróżujemy i uczymy się tego kraju od czasów starożytności do współczesności. Dotykamy tego, co stare i nowe. Jeżeli pojawia się przestrzeń, uczestniczymy w wernisażu, idziemy na koncert lub do teatru. Po prostu, poznajemy Iran od środka i dlatego pojedź tam ze mną!
Iran to jeden z najbardziej kontrowersyjnych państw świata, które zwykle poprzez uproszczone wiadomości telewizyjne utożsamia się z pełną żarliwości religijnością oraz fanatyzmem. Niewielu kojarzy Iran jako kraj wspaniałych zabytków, wielkich przestrzeni, gór, morza, gdzie tego samego dnia, rano można szusować na nartach na wysokości 3500 m n.p.m., a wieczorem rozkoszować się słońcem, pływając w wodach Zatoki Perskiej.
Autorzy najpopularniejszych przewodników dla podróżników wprowadzają czytelników do tego kraju słowami: „witaj w miejscu, który najprawdopodobniej jest najbardziej przyjaznym krajem na świecie (Lonely Planet)”. Sami Irańczycy uważają, że żaden inny naród nie jest tak gościnny, jak oni i zwykle każdy turysta doświadcza tej cechy w ciągu kilku pierwszych godzin swojej irańskiej wyprawy.
Zapraszam do przeżycia niezwykłej przygody oraz skonfrontowania własnego doświadczenia ze stereotypami na temat tego wyjątkowego państwa!
Największa, trochę „leniwa”, rzadko odwiedzana przez turystów wyspa Zatoki Perskiej z pięknymi górami, unikalną architekturą oraz wyjątkowym Geoparkiem, wpisanym na listę UNESCO w 2005 roku. Natura wykuła tutaj kosmiczne kaniony, pokręcone formy skalne oraz najdłuższy na świecie system jaskiń solnych (w programie dodatkowo pływanie łodzią w okolicy malowniczej wioski Laft).
Miasto poezji, bujnych ogrodów i wina, leżące u stóp gór Zagros, w których większość plemion nadal prowadzi koczowniczy tryb życia. Stolica prowincji Fars, gdzie podziwiać można najwspanialsze zabytki z czasów starożytnej Persji (Persepolis, Naqsze Rostam).
Słynna stolica Iranu z czasów potężnej dynastii Safawidów, jedna z największych metropolii świata w XVII wieku, którą zachwycali się europejscy kupcy i dyplomaci, także z Polski. Miasto pełne zapierających dech zabytków, z tętniącym życiem krytym bazarem i piękną dzielnicą ormiańską.
Potężna, chaotyczna i zarazem fascynująca metropolia, licząca niemal 18 mln mieszkańców. Dowód na różnorodność i wewnętrzne sprzeczności targające irańskim społeczeństwem. Malownicze, konserwatywne, zatłoczone południe stolicy oraz północna, nowoczesna, nieco kosmopolityczna część miasta – tworzą fascynującą mieszankę kulturową.
Zarezerwuj dla siebie 12 dni – popraktykujemy jogę, popływamy w lasach mangrowych słonecznej Zatoki Perskiej, pokażę Ci góry oraz najważniejsze zabytki starożytnej Persji…
Iran to jeden z najbardziej kontrowersyjnych państw świata, który zwykle poprzez uproszczone wiadomości telewizyjne utożsamia się z pełną…
OM w Iranie joga, przyroda, sztuka, jedzenie, radość!
Zapraszam Was do doliny Chochołowskiej. Będzie wspólna praktyka (każdy w swoim rytmie, na miarę swoich możliwości!), góry, pyszne i zdrowe jedzenie, dużo śmiechu i wspólne bycie tu i teraz!
Bez względu na to, czy w Tatrach zastaniemy słońce, śnieg, czy deszcz, my na pewno wzmocnimy, zregenerujemy i zrelaksujemy nasze ciała i umysły.
Nazywam się Karolina Zięba i jak się domyślacie, jestem instruktorką jogi. Uczę w nurcie nastawionym na zindywidualizowaną i równoważącą praktykę. Tutaj dowiesz się wiecej o mnie i mojej praktyce. Najważniejsze jest dla mnie, by każdy ćwiczył dla siebie, w swoim rytmie, w zgodzie ze swoim ciałem i stanem ducha.
Prowadzę zajęcia w małych grupach, bo wierzę, że taka praktyka jest najbardziej przydatna.
Z wykształcenia i z pasji jestem orientalistką – iranistką, sercem zawsze w Tatrach.
Jak zwykle na jesień zapraszam Was do doliny Chochołowskiej. Będzie wspólna praktyka (każdy w swoim rytmie, na miarę…
Slow Fashion Cafe oraz Karolina Zieba zapraszają na wyjątkowy wiosenny wyjazd z szyciem i jogą do doliny Chochołowskiej…
Slow Fashion Cafe oraz Karolina Zieba zapraszają na wyjątkowy jesienny wyjazd z szyciem i jogą do doliny Chochołowskiej (od 11.10.2019 do 13.10.2019 …