Galeria Persja

zaprasza na

muzyczno - filmowo - literackie

spotkanie z "Alchemią Miłości"

w Krakowie

29-30 czerwca 2012

 

 Nadarza się doskonała okazja, aby zapoznać się z twórczością takich mistrzów słowa jak Rumi, Hafez, czy Sadi, posmakować muzyki wykonywanej na tradycyjnych instrumentach irańskich, a także wspólnie zastanowić się nad kluczowymi zagadnieniami sufizmu, które zobrazuje film „Pan Ibrahim i Kwiaty Koranu”.

29 czerwca, piątek, godz. 19:00,

księgarnia Czuły Barbarzyńca,

 

  - promocja książki „Alchemia miłości” – autor przekładu, dr Błażej Gałkowski opowie o specyfice mistycznej poezji perskiej, a także o podstawowych symbolach sufizmu ukrytych w słowach wierszy Rumiego oraz innych, mniej znanych twórców poezji sufickiej.

  - koncert muzyki irańskiej w wykonaniu Sol et Luna -  Mieczysław Litwiński - postać wielkiego formatu, znana na polskiej i światowej scenie jazzowej, muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor, śpiewak „o wirtuozerskie skali głosu” (The New York Times), "Westdeutsche Allgemeine Zeitung" nazywa go "muzykiem i alchemikiem w jednej osobie" i mówi o "istocie świata zamienionej w dźwięk"; koncertował m.in. w słynnej Carnegie Hall, śpiewał w znanym w Polsce zespole „Novi Singers” 

Bilet wstępu: 10 PLN (w cenie biletu pyszna herbata lub 50% zniżki na piwo)

 

 

30 czerwca, sobota, godz. 19:00,

Kino Pod Baranami,


 - po krótkim wstępie projekcja filmu „Pan Ibrahim i Kwiaty Koranu”, w reżyserii François Dupeirona na podstawie opowiadania Erica-Emmanuela Schmitta pod tym samym tytułem (Wyd. ZNAK, 2009)

 

- dyskusja - zapraszamy do wspólnej rozmowy z zaproszonymi gośćmi:

 

Andrzej Saramowiczzałożyciel pierwszej tradycyjnej tariki muzułmańskiej w Polsce działającej od 1996 roku jako Szkoła Nauk Sufich (Andrzej jest uczniem Szjacha Hazrata Azad Rasoola z New Dehli w Indiach; współzałożyciel Polskiej Fundacji Sufich im. Dżelaladdina Rumiego.

 

Elżbieta i Andrzej Lisowscy - krakowscy dziennikarze i podróżnicy, członkowie m.in. The Explorers Club (Nowy Jork) i honorowi członkowie Polish – American Travelers Club, twórcy telewizyjnych magazynów „Światowiec” (TVP INFO, emisje także w TVP Polonia, TVP Kraków) oraz „Z plecakiem i walizką” (TVP Kraków, emisje także w TVP1-Edukacyjna, TVP 3), autorzy etnologicznych reportaży z Azji (emitowanych w TVP1 i TVP2), autorzy przewodników turystycznych (wydawanych także za granicą), audycji radiowych i licznych artykułów prasowych.

 

 

Bilet wstępu: normalny: 16 zł

                        ulgowy: 14 zł