Galeria Persja

 poleca wydarzenie:

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie zaprasza na spotkanie "IRAN 32 LATA PO REWOLUCJI".

Gościem spotkania będzie MAREK KĘSKRAWIEC

 laureat prestiżowej Nagrody im. Beaty Pawlak

10 lutego, godz. 18.00
Galeria Azjatycka (Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie)
ul. Freta 5 w Warszawie

 

więcej inforamacji: Wydawnictwo WAB

Książka Marka Kęskrawca Czwarty pożar Teheranu jest bogatą i wielobarwną opowieścią o dzisiejszym życiu Persów. Autor z pasją i przenikliwością- właściwą wielkim reporterom - penetruje codzienne życie Irańczyków. Codzienność pełną napięcia, strachu i krzywdy, ale też radości i niebywałej energii.

Kęskrawiec tego, co widzi nie zawiesza w próżni, poza kontekstem.

Autor ma świadomość, jak długa, wielka, złożona i odmienna jest historia, tradycja i kultura tego niezwykłego kraju położonego na Bliskim Wschodzie. Pokazuje nam, czytelnikom, jak to, co wydarzyło się kilka lat temu, trzydzieści lat temu, pół wieku temu i jeszcze dawniej wpływa na umysły, poglądy i emocje Persów XXI wieku.

 

Marek Kęskrawiec

(ur. 1967) – polonista, dziennikarz. Publikował m.in. w „Newsweek Polska”. Dwukrotny zdobywca nagrody Grand Press: za artykuł Terror ekologiczny o zjawisku wymuszania haraczy za odstępowanie od protestów przez organizacje podszywające się pod ruch ekologiczny oraz za artykuł "Folwark księdza Nowoka" o kulisach działalności Komisji Majątkowej, przyznającej zawyżone rekompensaty za mienie zagrabione Kościołowi w czasach komunizm. Autor książek Afganistan. Po co nam ta wojna? (z Grzegorzem Indulskim, 2007) oraz Czwarty Pożar Teheranu (2010).