Kopuły wyłożone ceramicznymi płytkami w kolorze błękitnoturkusowym, arkady zdobione arabeskami i motywami roślinnymi, miniatury ukazujące zakochanych wypoczywających w cieniu drzew, czy najwspanialsze, lśniące kobierce rozwijane przed powitaniem każdego gościa - cały ten świat pełen barw i przepychu wyrafinowania i zarazem uduchowienia od wieków cechuje Persję, kraj magiczny, kiedyś daleko wykraczający poza granice współczesnego Iranu.
H. Stierlin, Skarby Orientu, Warszawa 2002

                                       

Galeria Persja w Ziębówce, czyli Ziębówka Persja Concept Store

W 2002 roku z miłości do piękna ręcznie tkanych kilimów, kobierców i haftowanych tkanin Wschodu powstała Galeria Persja. Od tego czasu, z pasją i orientalistyczną wiedzą, buszując po bazarach, galeriach i kanciapach zaprzyjaźnionych kupców Azji Centralnej, starannie wybieramy dla Was rękodzieło i przedmioty niepowtarzalne oraz ponadczasowe.

Bez względu na modę i panujące trendy, nasze dywany, kilimy, kolorowe "suzani" i inne decogadżety pasują do każdego wnętrza i stylu. Wykonała je "ręka", zabarwił naturalny owoc granatu, a utkany czy wyhaftowany wzór nie jest bez znaczenia. Ma przynosić jego posiadaczowi siłę, radość i szczęście.

W 2003 roku po raz pierwszy pokazali nas w "Elle Decoration". Od tamtej pory nasze przedmioty i kompozycje "występują" na łamach wielu czasopism, m.in. "Elle", "Dom z Pomysłem", "Weranda", "Zwierciadło", "Dom i Wnętrze", "Wysokie Obcasy".

Persja to nie tylko sklep. Aranżujemy, a także organizujemy festiwale, imprezy, wystawy i warsztaty ("nasz bazar kulturalny").

Od czerwca 2019 roku Galeria Persja mieści się w Ziębówce u wylotu do doliny Chochołowskiej.

Dlaczego w Ziębówce? Bo Persja i Ziębówka uwielbiają łączyć style i to, co piękne. Bo tkaniny orientalne od dawna stanowiły część wystroju polskich wnętrz, również stylu zakopiańskiego (Muzeum Stylu Zakopiańskiego "Willa Koliba", Willa pod jedlami"), a wspólne wzory i słownictwo pokazują, że więcej nas z ludami Azji łączy niż dzieli.

Dlatego, po prostu, Ziębówka Persja Concept Store. Zapraszamy z radością!